Posted on: 17 lutego 2019 Posted by: Michal Comments: 0
www.stosowaniepreparatow.com.pl

W wyborze miejsca na wczasy coraz częściej towarzyszy nam dość fascynujące kryterium – jedźmy tam, gdzie jeszcze nie byli nasi znajomi. Nie da się również ukryć, że coraz więcej osób wysoce ceni sobie wyjazdy do miejsc, które dopiero zyskują swoją sławę nie są jeszcze masowo odwiedzane przez turystów. Jednym z takich kierunków bez wątpienia jest Albania. Albania może poszczycić się długim pasmem przepięknych, piaszczystych plaż, uznawanych za jedne z najbardziej urokliwych i co ważne, najczystszych w Europie. Co ważne, nie funkcjonuje tutaj system wykupywania plaż prywatnych.

Wszystkie plaże należą do państwa, co sprawia, że możemy bez ograniczeń spacerować wybrzeżem, bez obaw o napotkanie na swojej drodze sztucznych granic. Ponadto należy pamiętać, że w Albanii możemy napotkać także wiele interesujących zabytków. Znajdują się tu między innymi ruiny antycznego miasta – miejscowość Butrint została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc w Albanii, warto skosztować tutejszej, lokalnej kuchni. Króluje w niej przede wszystkim baranina, jagnięcina oraz owoce morza.

Jeśli zaś nie czujesz się na siłach, by spędzić urlop w tak nietypowym kraju, pamiętaj, że do Albanii można wybrać się na krótką wycieczkę także z innych kurortów, na przykład greckiej wyspy Korfu.