Posted on: 6 listopada 2018 Posted by: Michal Comments: 0

Bluszcz to jedna z najpopularniejszych roślin hodowlanych, która bardzo chętnie uprawiana jest zarówno w ogrodach, jak i w doniczkach. Jak dobrze dbać o ten długowieczny kwiat w naszym domu? Przede wszystkim warto wiedzieć, że bluszcz to roślina rozrastająca się w bardzo szybkim tempie. Jeśli chcemy więc, aby zachowała swój kształt, musimy przygotować się na jej regularne podcinanie.

Z drugiej strony jednak bluszcz to kwiat bardzo łatwy w pielęgnacji i nadający się do praktycznie każdego pomieszczenia. Trzeba jedynie pamiętać o zasadzie: czym bardziej zielone liście tym ciemniejszego miejsca potrzebuje bluszcz. Jeśli natomiast zaczynają one barwić się na inne kolory, wówczas należy przenieś go do punktu bardziej oświetlonego – nigdy jednak nie bezpośrednio na słońce.

Bluszcz nie lubi bowiem wysokich temperatur – najlepiej jeśli w pomieszczeniu panuje temperatura od 15 do 18 stopni Celsjusza. Kwiat lubi stałą wilgotność – podlewamy go wodą o temperaturze pokojowej. Pielęgnacja tej rośliny praktycznie nie zmienia się w poszczególnych porach roku.