Posted on: 20 grudnia 2018 Posted by: Michal Comments: 0
www.cersanitrodzinnezakupy.pl

Social media zdecydowanie zdominowały obecnie internetowe trendy. Konto w co najmniej jednym z portali społecznościowych ma dziś właściwie każdy, a dominującą pozycję osiągnął Facebook.

Facebook został uruchomiony w lutym 2004 w roku w pokoju akademickiem jednego ze studentów Harvardu – Marka Zuckerberga. Serwis szybko zyskał niesamowitą popularność i już grudniu osiągnął liczbę miliona użytkowników.

Już dwa lata później wystartowała aplikacja mobilna, pozwalająca korzystać z facebooka na telefonie. W ciągu niespełna 24 miesięcy strona uruchomiona przez Zuckerberga, która pierwotnie miała być serwisem dla znajomych z Harvardu, stała się skupiskiem ludzi z całego świata.

Obecnie Facebook ma już ponad 11 lat, a z samego serwisu korzysta ponad miliard trzysta tysięcy ludzi. Facebook uważany jest za najpopularniejszy kanał social media, a o jego sukcesie i rozwoju powstają kolejne książki i filmy.

Mark Zuckerberg dzięki facebookowi stał się multimiliarderem i kolejnymi zmianami zdobywa nowych użytkowników swojego serwisu.