Posted on: 27 stycznia 2019 Posted by: Michal Comments: 0
Szkolenie kitesurfing bilet samolotowy do niemiec

Futbol to najpopularniejszy sport świata, a dla Brazylijczyków wręcz druga religia. Miejscem jej kultu, co roku odwiedzanym przez miliony fanów piłki nożnej, jest Maracana, największy stadion Brazylii, znajdujący się w Rio de Janeiro.

www.beskidwyspowy.eu

Nazwę stadionu etymolodzy definiują dwojako – jedni uważają, że pochodzi od nazwy dzielnicy Rio de Janeiro, a jeszcze inni, że ma ona związek z rzeką Maracan, która obecnie płynie kanałem pod stadionem. Otwarty na Mundial w 1950 roku stadion może pomieścić prawie 80 tysięcy ludzi, ale w szczytowych momentach, gdy nie dbano tak jeszcze o bezpieczeństwo, na trybunach znajdowało się ich około 200 tysięcy.

Maracana posiada swoją własną aleję gwiazd, gdzie największe gwiazdy brazylijskiej piłki odcisnęły swoje stopy. Można znaleźć tam odciski chociażby Ronaldo, Zico, Pele czy Garrinchy, czyli piłkarzy, którzy przez kolejne dekady brylowali w reprezentacji Canarinhos.

Maracana w 1954 roku, na mocy konwencji haskiej, została uznana dobrem narodowym Brazylii. To wciąż stadion narodowy, na którym po wielu modernizacjach, rozgrywano ubiegłoroczny finał mistrzostw świata.