Posted on: 31 stycznia 2019 Posted by: Michal Comments: 0
https://www.dekarbud.pl/PL-H59/blacharstwo-budowlane-w-murowanej-goslinie.html filmowanie eventów

Przemysł farmaceutyczny to część składowa przemysłu chemicznego. W Polsce zakłady przemysłu farmaceutycznego skupiają się w dużych centrach miejskich oraz w ich najbliższych okolicach, ze względów strategicznych. W porównaniu z Europą, stanowi on zaledwie niewielką część gospodarki, jednak z roku na rok także i w Polsce zyskuje coraz silniejszą pozycję.

www.e-rakoniewice.com

Większość ośrodków przemysłu farmaceutycznego to ośrodki dawnej Polfy, które obecnie przechodzą w ręce prywatnych właścicieli i dużych koncernów farmaceutycznych. Prywatyzowane są one w głównej mierze z udziałem zagranicznego kapitału. Największe dziś zakłady farmaceutyczne skupiają się w miastach takich jak Warszawa, Poznań, Łódź, a także Kutno, Starogard Gdański, Jelenia Góra, Grodzisk Mazowiecki, Kutno i Rzeszów.

Zakłady przemysłu farmaceutycznego zlokalizowane są w dużych miastach lub ich pobliżu. W większości należały dawniej do Polfy i są obecnie prywatyzowane, najczęściej z udziałem firm zagranicznych. Największe zakłady farmaceutyczne znajdują się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Kutnie, Starogardzie Gdańskim, Jeleniej Górze, Pabianicach, Łodzi, Grodzisku Mazowieckim i Rzeszowie.

Duży związek przemysł ten wykazuje z przemysłem kosmetycznym, które w wielu przypadkach są ze sobą nierozerwalne.