Posted on: 9 grudnia 2018 Posted by: Michal Comments: 0
www.klezmer.rzeszow.pl Każdy Polak marzy, aby mieć własne kino domowe z pilotem i głośnikami

Jeśli jako kierowcy lub turyści znaleźliśmy się w okolicy, która jest nam całkowicie nieznana, to co możemy zrobić, aby bezpiecznie i bez problemu poruszać się dalej, a przede wszystkim zorientować się w aktualnej lokalizacji? Żadna telepatyczna umiejętność na to nie pozwala, a obserwacja mchu w lesie da nam tylko wiedzę o tym, gdzie jest kierunek północny. Potrzebna nam jest w pełni sprawna nawigacja satelitarna. GPS w tym momencie może nam szalenie pomóc.

www.izabelakopec.pl

Dotrzemy we właściwe miejsce bez żadnego problemu. Dla armii nawigacyjny sprzęt jest istotny, ponieważ podczas wszelkiego rodzaju misji zagranicznych i działań prowadzonych poza ojczystymi granicami ważne jest, by poruszać się w sposób sprawny i docierać do celów zgodnie z założonym planem. Nie jest możliwe, aby robić to po omacku, dlatego właśnie daje o sobie znać GPS ze wszelkimi swoimi właściwościami.

Mapy, z których korzystają żołnierze są często dużo bardziej szczegółowe, w większym stopniu uwzględniają chociażby strukturę terenu, która ma znaczenie dla efektywności marszu. Bez nawigacji żołnierz w obcym miejscu miałby poważny problem. Musiałby szukać alternatywnych sposobów na ustalenie swojej lokalizacji i wytyczenie odpowiedniego kierunku marszu, co nie musi być łatwe i nie ma gwarancji, że poskutkuje pożądanym rozwojem wydarzeń.

Dlatego właśnie najbardziej nowoczesne i innowacyjne armie starają się wyposażać jak najwięcej żołnierzy w osobiste urządzenia nawigacyjne, dzięki którym są oni w stanie określić swoje położenie na mapie w dowolnym momencie.