Posted on: 24 maja 2019 Posted by: Michal Comments: 0
len na pościel brodzik prysznicowy czarny

Owszem są tacy, którzy oddają swoje ubrania do pralni chemicznej oraz tacy, którzy nie piorą sami, bo robi to za nich jakaś inna osoba.Zazwyczaj jednak sami musimy zajmować się swoimi ubraniami i tak je konserwować, żeby, jak najdłużej były w dobrym stanie. Żeby nam służyły, nie skurczyły się, nie wyblakły podczas prania, albo nie przypaliły się podczas prasowania. Dla niektórych to wszystko jest bardzo łatwe, wręcz intuicyjne, ale są tacy, którzy uważają, że pranie i prasowanie to czarna magia, że trzeba nie lada umiejętności, aby robić to dobrze.

Cóż najlepiej poradzić się mamy. Każda pani domu ma jakieś swoje własne patenty na te czynności, więc może powinniśmy zacząć od tej, która w dzieciństwie nam prała i prasowała. Jeśli nie mamy takiej możliwości spróbujmy coś na ten temat poczytać. Z pewnością znajdziemy bardzo wiele mądrych porad.

akclean.pl

Ważne jest z pewnością to, aby nie prać wszystkich ubrań razem. Materiały się od siebie różnią i nie można ich traktować tą samą temperaturą czy tymi samymi detergentami. Inaczej powinno się prać rzeczy białe, a inaczej kolorowe. W innych warunkach powinniśmy prać ręczniki i pościel, a inaczej bieliznę, czy koszulki.

Nie jest to jednak aż tak skomplikowane. Jeśli chodzi o prasowanie to zawsze powinniśmy uważać, czy żelazko nie jest za gorące. Możemy bowiem przypalić nasze ubrania. Najbezpieczniej jest wypróbować je gdzieś z boku, sprawdzić na rogu koszuli czy spódnicy, czy aby materiał nie marszczy się pod wpływem temperatury.