Posted on: 21 stycznia 2019 Posted by: Michal Comments: 0

W dzisiejszych czasach komputer bardzo często jest nie tylko narzędziem pracy, ale również bazą danych, w której przechowujemy liczne dokumenty czy też kontakty. Zawsze trzeba więc dbać o to, żeby nie dostały się one w niepowołane ręce.

Oczywiście, zdolny haker jest w stanie dotrzeć do informacji zapisanych nawet na najlepiej zabezpieczonym komputerze. Takich ludzi jest jednak stosunkowo niewielu i nie przed nimi powinniśmy się chronić.

Bez wątpienia, jeśli na naszym komputerze przechowujemy cenne i poufne informacje, to powinniśmy zabezpieczyć je hasłem. W dzisiejszych czasach są również innego rodzaju możliwości.

Powszechnie dostępne są na przykład urządzenia, które można włączyć dopiero po położeniu kciuka w odpowiednim miejscu – system automatycznie sprawdza nasze linie papilarne i jeśli są one zgodne z liniami papilarnymi osoby uprawnionej do dostępu, to sprzęt się odblokowuje. Takie rozwiązania widywaliśmy wcześniej na filmach, jednak dzisiaj bez problemu możemy je zdobyć na własność, co jest dość ciekawą alternatywą.