Posted on: 8 grudnia 2018 Posted by: Michal Comments: 0
okiem-lekarza.pl palnik termet

Wędrując szlakiem kopalni udostępnionych dla przeciętnego turysty możemy natknąć się na wiele interesujących propozycji. Jedną z nich jest zapewne zabytkowa kopalnia Ignacy, która jeszcze do niedawna była zamknięta. Toczyły się w niej prace remontowe, które miały na celu nie tylko zabezpieczenie trasy, ale także jej powiększenie i urozmaicenie.

Dzięki przeprowadzonej renowacji kopalnia jest otwarta dla zwiedzających regularnie, co jest dobrą wiadomością, bowiem wcześniej były to tylko okazjonalne wycieczki. Skansen górniczy ukazuje wiele ciekawych urządzeń, jednak na uwagę zasługują dwa szyby Głowacki oraz Kościuszko. Wieże wyciągowe, łaźnie, maskownia, kompresownia, stacje transformatorowe, parowe maszyny wyciągowe, czy wieża ciśnień.

Skup złomu Ruda Śląska

Wszystko to stanowi wspaniałą historię miejsca, w którym kiedyś wydobywano węgiel. Warto zwrócić uwagę, że po remoncie kompleks został unowocześniony, co znacznie sprzyja zwiedzaniu. Liczne atrakcje, imprezy towarzyszące, ważne wydarzenia, czynią kopalnie bardziej atrakcyjną.