Posted on: 9 stycznia 2019 Posted by: Michal Comments: 0
www.liniawz.pl loty na maderę z katowic

Wybierając się do Słowacji, koniecznie trzeba zobaczyć zamek Bratysławski. Ta okazała budowla zachwyca swoją architekturą. Ponadto zalicza się do jednych z najatrakcyjniejszych zabytków tego kraju. Warto wspomnieć, że na przestrzeni lat zamek kilkakrotnie zmieniał swój wygląd.

https://zlotylin.pl/

Zamek posiada charakterystyczny kształt. Jego wyróżnikiem są cztery wieże, które umiejscowione są w narożnikach obiektu. Trzy z nich prezentują się tak samo. Czwarta wieża nazywana jest koronną.

Wewnątrz zamku możemy znaleźć muzeum, w którym zaprezentowano historię i kulturę Słowacji. Na uwagę zasługuje także podzamcze obiektu. Jego znaczna część została zniszczona przez komunistów. W czasach średniowiecza rejon ten zamieszkiwali głównie kupcy czy rzemieślnicy.

Zamek Bratysławski zachwyca nie tylko architekturą, ale także powierzchnią. Na jego zwiedzanie trzeba przeznaczyć przynajmniej kilka dni. Zamek ten nie jest szczególnie popularny wśród turystów, jednak z pewnością warto go zwiedzić. Można oczekiwać niesamowitych wrażeń.