Posted on: 28 grudnia 2018 Posted by: Michal Comments: 0
https://www.pro-mar.com.pl/oferta/luszczarnia-stali/prety-walcowane http://uni-kat.pl/

IKEA to dziś światowa marka, która cieszy się popularnością w wielu krajach. Choć jest to marka szwedzka, spora część kapitału inwestowana jest w polski przemysł.

Niewiele osób wie, ale w Polsce znajdują się fabryki produkujące meble, które trafiają do sklepów IKEA na całym świecie. Co więcej, to w naszym kraju w latach 60.

zostało wyprodukowano pierwsze krzesło Ogla. Fabryka zlokalizowana pod Łodzią jest największym zakładem produkującym krzesła drewniane w Polsce i jedną z najlepiej prosperujących w Europie.

Ponadto IKEA odgrywa istotną rolę nie tylko dla polskiego przemysłu meblowego, ale również dla przemysłu drzewnego. W Stalowej Woli IKEA zbudowała największy tartak na świecie, gdzie przerabiane jest polskie drewno i dostarczane jako surowiec do fabryk meblowych IKEI.

Zakłady produkcyjne szwedzkiego koncernu działające na terenie naszego kraju zatrudniają prawie 10 tysięcy pracowników. IKEA to bardzo ważny gracz w polskim przemyśle, który napędza gospodarkę naszego kraju i daje zatrudnienie tysiącom osób.