Posted on: 16 lutego 2019 Posted by: Michal Comments: 0

Pobyt nad morzem zwykle wydaje nam się nieco bardziej uniwersalną formą spędzenia urlopu niż wyjazd w góry. Plażowanie nie wymaga od nas zbyt wielu umiejętności, wysiłku czy przygotowania, których często potrzebujemy w przypadku wyjazdu w góry.

Czy warto wybierać się w góry, jeśli na co dzień nie praktykujesz aktywnego trybu życia, a twoja forma pozostawia wiele do życzenia? Odpowiedź jest prostsza, niż mogłoby się wydawać: warto. Najważniejsze jednak, by odpowiednio dopasować konkretne miejsce pobytu do swoich możliwości.

Jeśli dawno nie rozruszałeś porządnie swoich mięśni, raczej nie wybieraj się od razu na Rysy. Zobaczysz, że energiczny spacer na Morskie Oko również potrafi nieźle dać się we znaki.

Warto rozważyć także wizytę w niskich partiach gór, na przykład Górach Stołowych. Nie są tak wymagające, a również potrafią dostarczyć niesamowitych wrażeń.

Pamiętaj też, że wycieczka w góry nie zawsze musi wiązać się z ogromnym wysiłkiem niesienia ciężkiego plecaka i tułaczką od schroniska do schroniska. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego przygotowania, a w góry ostatnim razem wybrałeś się ładnych kilka lat temu, raczej zrezygnuj z podróży z bagażem.

Zdobywanie górskich szczytów za dnia i wieczorne powroty codziennie do tej samej kwatery także mogą być interesujące.