Posted on: 29 stycznia 2019 Posted by: Michal Comments: 0
ile kosztuje przelot samolotem do anglii noclegi nad zegrzem

Miłośnicy średniowiecznej architektury oraz urokliwych uliczek powinni wybrać się na majowy weekend do Torunia. Miasto ma jedną z najpiękniejszych starówek, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jako punkt startowy należy przyjąć Pomnik Mikołaja Kopernika – odwieczne miejsce spotkań mieszkańców i turystów. Zwiedzanie warto rozpocząć od rynku, w którego centrum znajduje się Ratusz Staromiejski, w którego wnętrzach mieści się obecnie muzeum. Można tam podziwiać zbiory sztuki gotyckiej oraz malarstwo nowożytne. Warto wspiąć się na wieżę – główny punkt widokowy Torunia i zobaczyć przepiękną panoramę Torunia z góry.

www.extremedrive.pl

Następnie warto się udać pod kamienicę, którą uznaje się za dom Mikołaja Kopernika. Za jedną z największych atrakcji uznaje się Krzywą Wieżę, więc także trzeba ją zobaczyć. Odpoczynek zapewni jedna z kawiarni przy rynku lub można udać się w tym celu na Bulwar Filadelfijski, gdzie zawsze spacerują i miło spędzają czas mieszkańcy. Wycieczkę z pewnością uświetni pokaz w planetarium, gdzie będzie można za dnia zobaczyć gwieździste niebo i odbyć kosmiczną podróż. Pozostałości po Zamku Krzyżackim to także nie lada atrakcja. I najważniejsze, będąc w Toruniu nie można zapomnieć o kupieniu toruńskich pierników.

To miasto to także gratka dla fanów sztuki, są tutaj liczne galerie i muzea zarówno sztuki średniowiecznej, jak i współczesnej.