Posted on: 4 marca 2019 Posted by: Michal Comments: 0
szkoleniana5.pl Prognoza kitesurfing

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na spędzenie majowego weekendu, oto podsuwamy Ci doskonały pomysł. Bory Tucholskie to miejsce idealne zarówno dla miłośników przyrody, jak i fanów sportu. Z dla od zgiełku miasta na pewno wypoczniesz i nie będziesz się nudzić.

www.crazyorange.pl

Bory Tucholskie są położone w regionie Pojezierza Pomorskiego, w dorzeczu rzek Brdy i Wdy. To, co wprawia w zdumienie niejednego turystę, to fakt, że jest to jeden z największych sosnowych kompleksów leśnych w Polsce. Niesamowite krajobrazy można podziwiać podczas pieszych wędrówek po Parku Narodowym Borów Tucholskich.

W okolicy znajduje się także wiele jezior oraz rezerwatów przyrody, co stanowi główną atrakcję szlaków turystycznych regionu. Fani sportów wodnych mogą doświadczyć niesamowitych przygód nad Zalewem Koronowskim. Można tutaj pływać jachtami, kajakami czy rowerami wodnymi.

Jednakże najbardziej interesujący będzie spływ kajakowy na rzece Kamionka, który biegnie przez całą długość rzeki. Kajakarze mają do przepłynięcia prawie 71 km, co stanowi nie lada atrakcję i wyzwanie. Dla początkujących oraz rodzin z dziećmi poleca się spływy organizowane na rzece Brdzie, podczas których można podziwiać piękne krajobrazy.