Posted on: 30 grudnia 2018 Posted by: Michal Comments: 0
roleta ppoż https://www.relpol.pl/Relacje-Inwestorskie/O-Spolce/Prezentacje/Przekaznik-elektromagnetyczny-co-to-jest-i-jak-dziala

Zanim jednak wybierzemy się na wycieczkę do jednej z wielu kopalni węgla, należy pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach, które zagwarantują nam bezpieczeństwo. Przede wszystkim nie można tak po prostu sobie wejść do szybu, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia, czy wykupienie biletu.

W miejscach udostępnionych dla turystów w postaci muzeów, czy skansenów obowiązują zupełnie inne zasady. Wystarczy kupić bilet i wraz z przewodnikiem udać się na trasę.

Jednak zawsze należy sprawdzić dni otwarcia kopalni, a szczególnie godziny zwiedzania. To jest szczególnie istotne, bowiem zjazd pod ziemie odbywa się w określonych przedziałach czasowych.

http://www.michor.pl/

Niemniej jednak istnieją kopalnie, które są dostępne dla turystów, jednak po uprzednim uzyskaniu zgody dyrekcji. W takim wypadku wycieczka wymaga organizacji, należy wypełnić formularz, poczekać na odpowiedź.

Po uzyskaniu zgody dopiero ustala się wszystkie szczegóły, datę zwiedzania, zakres oraz cenę. Zatem nigdy z marszu nie wybierajmy się w podróż, bo może okazać się, że nic nie zobaczymy.