Posted on: 11 maja 2019 Posted by: Michal Comments: 0

Cechą charakterystyczną portali informacyjnych jest ich interaktywność – każdy czytelnik może mieć wpływ na publikowane treści. Internetowe strony informacyjne to media wyjątkowo przyjazne dla czytelnika.

Odbiorca ma tu ogromny wpływ na publikowane materiały i to pośrednio jak i bezpośrednio. Przede wszystkim redakcja serwisu ma możliwość bardzo dogłębnego poznania swoich czytelników.

Dzięki narzędziom analitycznym można dowiedzieć się, które artykuły przeczytało najwięcej osób, a które najmniej albo sprawdzić, w jakich godzinach najwięcej czytelników odwiedzą stronę. Ta wiedza pozwala lepiej dobierać tematy artykułów – wybierać te, które wzbudzą największe zainteresowanie, a pomijać te, które zainteresowania nie wzbudzą w ogóle.

www.htgra.pl

Użytkownik może też bezpośrednio wpływać na redagowanie portalu, np. napisać w komentarzu pod artykułem, że jest w nim jakiś błąd, który należy poprawić.

Czytelnik może też przesłać redakcji jakieś zdjęcia lub filmy, które wzbogacą dany artykuł. Są nawet strony informacyjne, gdzie cała treść opiera się na materiałach przesłanych przez internautów.