Posted on: 22 maja 2019 Posted by: Michal Comments: 0
Jak zrobić kopię bloga?

Internetowa strona informacyjna jest najtańszym w utworzeniu i prowadzeniu środkiem masowego przekazu. Jeśli chcielibyśmy mieć własną telewizję, rozgłośnię radiową lub gazetę, musielibyśmy dysponować gigantycznym budżetem.

Portal internetowy na dobrą sprawę można mieć całkowicie za darmo, o ile dysponujemy odpowiednim sprzętem i umiejętnościami. Ewentualne koszty to m.

in. opłata za domenę, czyli adres internetowy naszej strony (ale są też domeny na serwisach np.

z blogami, gdzie założenie strony jest bezpłatne), opłata dla programisty za założenie strony (ale być może sami potrafimy ją założyć). Trzeba też mieć oczywiście komputer, który umożliwi nam zarządzanie stroną, umieszczanie artykułów na naszej stronie itd.

Kolejne ewentualne koszty to także pracownicy redakcji (chyba, że chcemy portal prowadzić w pojedynkę), ale i tutaj możemy mieć spore oszczędności, jeśli np. umożliwimy naszym czytelnikom samodzielne dodawanie artykułów.

Obecnie w Internecie działa sporo stron opartych na dziennikarstwie obywatelskim – redakcja ogranicza się tylko do moderowania treści, która w całości jest dodawana za darmo przez czytelników. Oczywiście koszty prowadzenia serwisu informacyjnego będą znacznie wyższe, jeśli zależy nam na tym, aby artykuły pisali dla nas profesjonalni dziennikarze, ale to i tak okaże się znacznie tańsze niż redagowanie choćby niewielkiej gazety.