Posted on: 1 stycznia 2020 Posted by: Michal Comments: 0
krążek na jaja Pracownia USG

Medycyna cały czas się rozwija, a technologia sprawia, że możemy coraz więcej. To oznacza, że jesteśmy w stanie uratować wcześniaki, które dawniej nie przeżyłyby poza brzuchem mamy, kiedy rodzą się kilka miesięcy za wcześnie. Ale mimo całego tego postępu i licznych badań, nadal pozostaje wiele chorób, które są dla nas tajemnicą.

Co więcej, czasami odkrywane są nowe choroby, a te powodują jeszcze większy zamęt, bo trzeba je poznać, sprawdzić co pomaga z nimi walczyć, a jednocześnie też, trzeba sprawdzić, w jaki sposób się tworzą, aby wiedzieć, jak im zapobiegać.

Jakie są możliwości?

Obecnie możemy zajrzeć w głąb ciała w taki sposób, jaki jeszcze kilkanaście lat temu nie był możliwy. Wiedza medyczna w połączeniu z najnowszą technologią daje niesamowite możliwości.

Ale jednocześnie ciągle są takie choroby, o których wiemy bardzo mało. Niektóre z nich znane są od wielu lat, a jednak lekarze nadal nie potrafią powiedzieć, co jest ich źródłem, w jaki sposób można ich unikać, a co gorsze niejednokrotnie nie mają nawet skutecznych leków, które mogłyby pomóc nam w walce z taką chorobą. To oznacza, że cały czas potrzebne są liczne badania, które pozwolą odkryć to, co do tej pory nie zostało odkryte, tak aby pojawiła się szansa na wygranie z daną chorobą i usunięcie jej z naszego życia.

Niektóre mutują

Czasami jest też tak, że jakaś choroba, którą dobrze znamy, potrafi na różne sposoby mutować. To oznacza, że po pewnym czasie przestaje ona reagować na podawane leki, ponieważ się na nie uodparnia. Wówczas cała wiedza na jej temat jest już mało znacząca, bo na nowo trzeba szukać leku, który pomoże zahamować chorobę, a może w końcu też ją całkowicie wyleczyć.

Dlatego też, tak ważne jest to, aby nie ustawały badania prowadzone przez specjalistów. Im lepiej poznamy różne choroby, ich źródła i sposób radzenia sobie z nimi, tym więcej osób będzie mogło być wyleczonych i wrócić do normalnego funkcjonowania. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, tak aby przekonać się, że naukowcy mają wiele różnych metod i narzędzi, dzięki którym mogą badać różne choroby, aby jak najlepiej pomagać pacjentom.

Mimo wszystko jednak, ciągle jest wiele chorób, które są dla nas wielką tajemnicą.