Posted on: 19 lutego 2019 Posted by: Michal Comments: 0
Białowieski Park Narodowy - noclegi e-turysta bilet do tajlandii

W województwie lubelskim znajduje się Poleski Park Narodowy, który swoją działalność rozpoczął w 1990 roku. Obecnie cała powierzchnia tego parku wynosi prawie 10000 hektarów. Znaczna część obszaru posiada charakter wodno-błotny.

https://zlotylin.pl/

Pomimo tego na terenie parku występuje duża różnorodność zwierząt oraz roślin. Warto wspomnieć, że niektóre z nich występują wyłącznie na tym obszarze. Na całym terenie można wyróżnić torfowiska, łąka oraz lasy.

Część z nich pokryte są karłowatymi sosnami, brzozami czy wierzbami. Na uwagę zasługują także lasy bagienne. Ponadto w Poleskim Parku Narodowym znajdziemy kilkaset gatunków mchów, roślin naczyniowych.

Wiele z nich to rośliny chronione. Co najciekawsze, w Poleskim Parku Narodowym występują również rośliny mięsożerne. Wśród zwierząt także znajdziemy te rzadko spotykane.

W licznych wodach parku funkcjonują chociażby pijawki lekarskie. Na obszarze tym występują rzadkie gatunki motyli. Ponadto znanych jest kilkaset gatunków ptaków, z których większość to przedstawiciele gatunków lęgowych.